Informacja Administratora

O nas / Про нас

XI LO - nowa szkoła na mapie Łodzi- mieści się przy ul. Kopcińskiego 54 w najstarszym budynku oświatowym w naszym mieście (8 października 2022 będziemy obchodzili 100 rocznicę powstania zabytkowego gmachu).
Dzięki dobrej lokalizacji, można dojechać tu bez większych problemów z Brzezin, Strykowa, Zgierza, Kutna i innych kierunków.
Symboliczny pierwszy dzwonek zabrzmiał dla pierwszego rocznika licealistów we wrześniu 2018 roku. Symboliczny, bo „Jedenastka” wyróżnia się, m.in. brakiem dzwonków. Pierwszymi wynikami matur mogliśmy pochwalić się w 2021 roku. W kwietniu 2022 roku pożegnaliśmy ostatnie klasy po gimnazjum, które w maju 2022 przystąpiły do ostatniego egzaminu dojrzałości w formule 2015 i zdały go na wysokim poziomie.
W roku szkolnym 2022/2023 otworzyliśmy aż 9 oddziałów dla absolwentów podstawówek, w tym klasę „zero” z j. francuskim. Ponieważ dysponujemy dużą liczbą pracowni, 3 salami gimnastycznymi, siłownią, boiskiem - młodzież nie jest zmuszona uczyć się w systemie dwuzmianowym. Zajęcia kończą się najpóźniej o 16.35 (i to dla nielicznych klas), a zaczynają o 8.15 (czasami „zerówką” - również dla „wybrańców”). Uczniowie mogą korzystać na co dzień z opieki, wsparcia, pomocy pedagoga szkolnego i psychologa oraz - trzy razy w tygodniu - pielęgniarki. Do ich dyspozycji jest bogata w księgozbiór biblioteka.
Co nas wyróżnia poza brakiem dzwonków? Przyjazna atmosfera, dobry klimat, wyrozumiali nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni, wysoki poziom nauczania, a przede wszystkim nauka francuskiego i angielskiego w formie dwujęzycznej i rozszerzonej (poziom C1 i B2).
02.06.2022 roku XI LO otrzymało Certyfikat LabelFrancEducation od Francuskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Rozwoju Międzynarodowego. To wyróżnienie sytuuje nas wśród 13 placówek w kraju i wśród 523 na świecie, co dobitnie potwierdza wysoką jakość nauczania. Ponadto możemy pochwalić się laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Francuskiego oraz Brązową Odznaką Jakości rankingu Perspektywy, a według innych wskaźników z lat 2019-2021-14 miejscem w Łodzi, co jak na „czterolatkę” jest dobrym wynikiem.

Середня школа № XI - нова школа на мапі Лодзі - розташована на вул. Kopcińskiego 54 у найстарішому навчальному корпусі нашого міста (8 жовтня 2022 року ми відзначатимемо 100-річчя історичного будинку).
Завдяки вдалому розташуванню сюди можна без проблем дістатися з Бжезіни, Стрикува, Згежа, Кутно та інших напрямків.
У вересні 2018 року для старшокласників пролунав символічний перший дзвоник. Символічно, адже «Одинадцять» вирізняється, серед іншого, без дзвонів. Першими результатами бакалаврату ми мали змогу похвалитися у 2021 році. У квітні 2022 року ми попрощалися з останніми класами молодшої школи, яка у травні 2022 року склала останній атестат у формулі 2015 року і склала його на високому рівні.
У 2022/2023 навчальному році ми відкрили аж 9 відділень для випускників початкової школи, в тому числі «нульовий» клас з французькою мовою. Оскільки у нас є велика кількість майстерень, 3 зали, спортзал, майданчик – молодь не змушена навчатися у двозмінну систему. Заняття закінчуються найпізніше о 16.35 (причому для небагатьох класів), а починаються о 8.15 (іноді з "дитсадком" - теж для "обраних"). Учні можуть скористатися доглядом, підтримкою, допомогою шкільного консультанта та психолога, а також - тричі на тиждень - медсестри. До їх послуг багата книгами бібліотека.
Що нас відрізняє, крім відсутності мелодій? Дружня атмосфера, хороша атмосфера, розуміння викладачів та непедагогічного персоналу, високий рівень викладання, і, перш за все, вивчення французької та англійської у двомовній та розширеній формі (рівні C1 та B2).
06.02.2022 ЗОШ №11 отримала сертифікат LabelFrancEducation Міністерства закордонних справ та міжнародного розвитку Франції. Ця відзнака ставить нас серед 13 закладів країни та серед 523 у світі, що яскраво підтверджує високу якість освіти. Крім того, ми можемо похвалитися лауреатом польської національної олімпіади з французької мови та Бронзовим знаком якості в рейтингу Perspektywy, а за іншими показниками у 2019-2021 роках – 14 місцем у Лодзі, що є хорошим результатом для " чотирирічний».
Serednya shkola № XI - nova shkola na mapi Lodzi - roztashovana na vul. Kopcińskiego 54 u naystarishomu navchalʹnomu korpusi nashoho mista (8 zhovtnya 2022 roku my vidznachatymemo 100-richchya istorychnoho budynku).